انتخاب بهترین گیت فروشگاهی : 

این روزها سرقت اجناس از مغازه داران از عوامل اصلی نگرانی آنها بشمار می آید . خوشبختانه بساری از اصناف از دزدگیر فروشگاهی استفاده میکنند که همین امر باعث کاهش سرقت از آنها می شود . اما بسیاری از مردم نمی دانند که برای مغازه خود از چه نوع دزدگیر فروشگاهی باید استفاده کنند که بتواند پاسخگوی نیاز آنها باشد . 


در چه اصنافی میتوان از دزدگیر فروشگاهی استفاده کرد ؟

دزدگیر فروشگاهی را برای تمام فروشگاه ها می توان استفاده کرد اما تکنولوژی مورد استفاده در فروشگاه و نوع تگ دزدگیر یا برچسب ضد سرقت با توجه به اجناس موجود در فروشگاه متفاوت است . با توجه به نوع اجناس فروشگاه بهترین و مقرون به صرفه ترین دزدگیر فروشگاهی پیشنهاد می گردد . دزدگیرهای فروشگاهی با نام های گیت فروشگاهی ، دزدگیر ضد سرقت ، گیت ضد سرقت ، دزدگیر لباس ، دزدگیر پوشاک در بازار شناخنه می شوند . دزدگیر فروشگاهی سیستم ضدسرقتی است که در چندسال اخیر در فروشگاه های بزرگ و کوچک به وفور از آن استفاده میشود.دزدگیر های فروشگاهی در مدل ها و تکنولوژی های متفاوتی ساخته می شود.دزدگیر‌های فروشگاهی یا همان گیت ضد سرقت با توجه به امواجی رادیویی یا مغناطیسی که بین آنها برقرار می‌شود و از آن برای تشخیص تگ‌ها و یا لیبل‌ها استفاده می‌شود طبقه‌بندی می‌شوند.دزدگیرهای فروشگاهی یا دارای 3 نوع تکنولوژی EM ، RF و AM هستند . دزدگیرهای فروشگاهی هر کدام کاربرد منحصر خود را دارند.


دزدگیر فروشگاهی EM :
دزدگیر فروشگاهی EM یا الکترومغناطیسی (Electromagneticam) نوعی دیگر از سیستم های ضد سرقت فروشگاهی هستند که رواج چندانی ندارند و صاحبان فروشگاه‌ها تمایل چندانی به استفاده از دزدگیر فروشگاهی EM در فروشگاه خود ندارند. دزدگیر های EM نسبت به نمونه‌های قبلی حجم بزرگ‌تری دارند و فضای بیشتری را اشغال می‌کنند. دزدگیر فروشگاهی EM فاصله 80 سانتی‌متری را پوشش می‌دهند . بزرگ‌ترین ضعف دزدگیر فروشگاهی EM را عدم استفاده از آنها در فروشگاه‌های بزرگ میتوان نام برد .
یکی از مهمترین مزیت دزدگیر فروشگاهی EM امکان فعال و غیرفعال کردن تگ‌ها و برچسب‌هاست . درواقع کاربر می‌تواند در زمان دلخواه این تگ‌ها را غیرفعال کند . این خصوصیت برای استفاده از دزدگیر فروشگاهی EMدر مورد کتابخانه‌ها و اماکنی که با امانت دادن کالا سروکار دارند و همچنین طلافروشی ها ایده آل است ، زیرا پس از عودت کالا مجدداً می‌توانند آنها را فعال کنند. البته تگ‌های دزدگیر فروشگاهی EM منعطف هستند و امکان نصب آنها بر روی وسایل مختلف وجود دارد. اما متأسفانه دزدگیر فروشگاهی EM حجم نسبتاً بزرگی دارند و فاصله کمتری را تحت پوشش قرار می‌دهند.

بزرگ‌ترین مشکل استفاده از گیت فروشگاهی EM ، گران‌قیمت بودن آنهاست. با توجه به استفاده از تکنولوژی قوی و سیستم‌های پیشرفته در گیت فروشگاهی EM، قیمت نسبتاً بالایی دارند و بیشتر فروشگاه‌های کوچک به استفاده از آنها تمایل نشان نمی‌دهند.


اصنافی که می توانند از دزدگیر فروشگاهی EM استفاده کنند :

طلافروش ها - کتابخانه ها و لوازم آرایشی های بزرگ


مزیت دزدگیر فروشگاهی EM :

عملکرد مناسب بر روی تمامی کالا ها ( فلزی ، غیر فلزی و مایعات )

قابلیت استفاده مجدد از لیبل های دزدگیر EM

حساس نبودن لیبل های ضد سرقت EM به خم شدن و برش


معایب دزدگیر فروشگاهی EM :

گران بودن دزدگیر فروشگاهی EM

اندازه بزرگ آنتن های EM و اشغال فضای زیاد از فروشگاه

پوش دادن فاصله کم توسط دزدگیر فروشگاهی EM

نویزپذیری بالا


دزدگیر فروشگاهی AM :
گیت فروشگاهی AM نوعی دیگر از سیستم های ضد سرقت فروشگاهی و یا دزدگیر لباس است که از امواج مغناطیسی – صوتی بهره می‌برد. گیت فروشگاهی AM به دلیل استفاده تکنولوژی پیشرفته در ساختار خود از حساسیت بسیار بالایی برخورداراست و کمترین خطای ممکن را دارند. اسم گیت فروشگاهی AM از اصطلاح Acousto-Magnetic گرفته شده است که به مکانیزم عمل گیت فروشگاهی AM اشاره دارد. گیت فروشگاهی AM در فرکانس‌های 58 کیلوهرتز کار می‌کنند و فواصل بزرگ‌تری را پوشش می‌دهند . گیت فروشگاهی AM امکان تداخل کمتری دارد و می‌توان چند تا از گیت فروشگاهی AM در کنار هم استفاده کرد . بنابراین استفاده از گیت فروشگاهی AM در فروشگاه‌های بزرگ، لباس‌فروشی‌ها، داروخانه و لوازم خانگی بسیار رایج است .
عدم تداخل به‌عنوان یک مزیت بزرگ برای گیت فروشگاهی AM شناخته می‌شود .


اصنافی که می توانند از دزدگیر فروشگاهی AM استفاده کنند :

لوازم آرایشی - داروخانه ها - موبایل فروشی - فروشگاه های مواد غذایی - ساعت فروشی ها - لوازم دکوری - لوازم ورزشی - کلیه فروشگاه هایی که در محصولات خود از قطعات فلزی استفاده شده باشد .

مزایای گیت فروشگاهی AM :
از مزایای گیت فروشگاهی AM میتوان به فاصله تشخیص آن اشاره کرد
انواع متفاوتی از نویز ها وجود دارد که یکسی از انها بر روی دزدگیر فروشگاهی RF و یکسری دیگر بر روی گیت فروشگاهی AM تاثیر میگذارد که البته نویزپذیری گیت فروشگاهی RF نسبت به گیت فروشگاهی AM بیشتر است


معایب گیت فروشگاهی AM :
دارای قیمت بالاتر نسبت به گیت فروشگاهی RF


دزدگیر فروشگاهی RF :
دزدگیر فروشگاهی رادیو فرکانسی یا RF معروف‌ترین دزدگیرهای موجود در بازار هستند که از امواج رادیویی برای شناسایی تگ‌ها استفاده می‌کنند. گیت‌های فروشگاهیRF مزایای بسیاری دارند- ظاهری شیک و مخاطب پسند از مزیت های مهم دزدگیر فروشگاهی RF بشمار می رود -همچنین دزدگیر فروشگاهی RF نسبت به دزدگیرهای دیگر مقرون به صرفه هستند. در ضمن استفاده از چراغ‌های رنگی در دزدگیر فروشگاهی RF باعث می‌شود که جلوه‌ای زیبا داشته باشند. یکی از معایب دزدگیر فروشگاهی RF یا همان سیستم ضد سرقت فروشگاهی در گذشته امکان تداخل آنها با فروشگاه‌های مجاور بوده است اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی این عیب رفع شده است .همچنین تگ ها و لیبل های دزدگیرهای فروشگاهی RF در مقابل فلزات عملکردی ندارد .


اصنافی که می توانند از دزدگیر فروشگاهی RF استفاده کنند :

فروشگاه پوشاک - فروشگاه های مواد غذایی - کتاب فروشی ها و ...


مزایای گیت فروشگاهی RF :
گیت فروشگاهی RF مقرون به صرفه تر از گیت های فروشگاهی AM و EM هستند
تجهیزات RF مانند تگ و لیبل و ... ارزان تر هستند
تعمیر و نگهداری گیت فروشگاهی RF کم است
تنوع ظاهری بالایی در گیت فروشگاهی RF و تجهیزات فروشگاهی آن است
گیت فروشگاهی RF دارای ابعاد و سایزمتفاوت است
رایج ترین و پرفروش ترین گیت فروشگاهی

معایب گیت فروشگاهی RF :
همچنین تگ ها و لیبل های دزدگیرهای فروشگاهی RF در مقابل فلزات عملکردی ندارد .
انواع متفاوتی از نویز ها وجود دارد که یکسری از انها بر روی دزدگیر فروشگاهی RF و یکسری دیگر بر روی گیت فروشگاهی AM تاثیر میگذارد که البته نویزپذیری گیت فروشگاهی RF نسبت به گیت فروشگاهی AM بیشتر است و باعث می شود گیت فروشگاهی عملکرد خوبی نداشته باشد . گیت فروشگاهی ، دزدگیر فروشگاهی ، گیت ضد سرقت ، تگ ،دزدگیر لباس ، دزدگیر پوشاک ، PROSEC ، پروسک ، گیت فروشگاهی RF ، دزدگیر فروشگاهی RF ، گیت ضد سرقت RF ، دزدگیر لباس RF ، دزدگیر پوشاک RF ، گیت فروشگاهی AM ، دزدگیر فروشگاهی AM ، گیت ضد سرقت AM ، دزدگیر لباس AM ، دزدگیر پوشاک AM ، یت فروشگاهی EM ، دزدگیر فروشگاهی EM ، گیت ضد سرقت EM ، دزدگیر لباس EM ، دزدگیر پوشاک EM ، مزایای گیت فروشگاهی RF ، مزایای دزدگیر فروشگاهی RF ، مزایای گیت ضد سرقت RF ، مزایای دزدگیر لباس RF ، مزایای دزدگیر پوشاک RF ، معایب گیت فروشگاهی RF ، معایب دزدگیر فروشگاهی RF ، معایب گیت ضد سرقت RF ، معایب دزدگیر لباس RF ، معایب دزدگیر پوشاک RF


پارس افزار ارائه دهنده برترین راه حل های امنیتی و تجهیزات فروشگاهی