گیت فروشگاهی چیست ؟

در فروشگاه ها برای حفاظت از کاهای موجود از گیت فروشگاهی ضد سرقت یا دزدگیر فروشگاهی استفاده می شود . در واقع گیت فروشگاهی آنتن هایی هستند که در درب خروجی فروشگاه ها قرار میگیرند و اگر تگی نزدیک این دزدگیرهای فروشگاهی شود با بوق آلارم میدهند و فروشنده را از سرقت آگاه میکنند .
عملکرد سیستمهای ضد سرقت به بیان ساده به این صورت است که دو آنتن که یکی فرستنده ودیگری گیرنده امواج در فرکانس رادیویی است در محل خروجی فروشگاه نصب میشود اگر تگی بین دو آنتن دزدگیر فروشگاهی قرار گیرد سیستم هشدار میدهد که این هشدار معمولا بصورت یک بوق و یا نوراست و به معنی این است که احتمالا سرقتی در حال وقوع میباشد . بنابراین هنگامی که مشتری کالایی را در این فروشگاهها خریداری میکند صندوقدار تگ را از کالا جدا یا لیبل را غیر فعال میکند که این کار به صورتهای متفاوتی بنا بر نوع سیستم ضد سرقت فروشگاهی و نوع تگ انجام می پذیرد .

در واقع گیت فروشگاهی ( EAS ) برگرفته از مخفف کلمه electronic article surveillance است .

گیت فروشگاهی یا دزدگیر فروشگاهی با ظواهر مختلف و تکنولوژی متفاوت قابل ساخت و استفاده می باشد که برد متفاوتی را نیز میتواند تحت پوشش قرار دهد . 

اساس کار گیت فروشگاهی بر مبنای تبادل اطلاعات بین تگ و دستگاه الکترونیکی که همان گیت ضد سرقت است می‌باشد. زمانی که این تگ‌ها در محدوده فرکانس رادیویی گیت ضد سرقت فرووشگاهی قرار می‌گیرند، دستگاه آنها را تشخیص داده و بلافاصله اعلان هشدار می‌کند. دو آنتن مقابل هم قرار میگیرند که یکی از آنتن ها گیرنده و دیگری فرستنده است و به طور دائم در حال تبادل امواج رادیویی هستند و فقط تگ‌ها و وسایل الکترونیکی در محدود فرکانس خود را تشخیص می‌دهند.

گیت‌های فروشگاهی با توجه به امواجی رادیویی یا مغناطیسی که بین آنها برقرار می‌شود و از آن برای تشخیص تگ‌ها و یا لیبل‌ها استفاده می‌شود طبقه‌بندی می‌شوند.پارس افزار ارائه دهنده برترین راه حل های امنیتی و تجهیزات فروشگاهی